برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» آیا الیاف بکار رفته در فرش های گل برجسته با دیگر فرش های ماشینی متفاوت است

فرش های گل برجسته

امروزه استقبال افراد از فرش های لوکس برای منازل به دلیل تغییر سبک زندگی بیشتر احساس می شود . از این رو تولیدکنندگان فرش های ماشینی را بر این داشت تا در کنار سایر فرش های ماشینی به تولید یکی از فرش های جدید یا همان فرش لوکس به نام فرش گل برجسته اقدام نمایند . خریداران فرش های گل برجسته به دلیل نمو و زیبایی بیشتر طرح و نگاره های این فرش که به دلیل برجسته بودن آن می باشد در ذهن خود این سوال را دارند که آیا الیاف بکار رفته در فرش های گل برجسته با دیگر فرش های ماشینی متفاوت است ؟ ما در این مقاله قصد داریم شما را با فرش های گل برجسته و نوع الیاف به کار رفته در بافت این نوع محصول آشنا نماییم تا شما به راحتی بتوانید نوع الیاف و خصوصیات این فرش دست یابید .

فرش گل برجسته
تولیدکنندگان فرش های ماشینی برای تولید محصولات خود از الیاف های متفاوتی چون پلی استر ، پروپیلن و الیاف آکریلیک استفاده می نمایند . اما الیاف آکریلیک به سبب ویژگی های منحصر به فرد خود توانسته به عنوان  یک الیاف مرغوب برای تولید فرش های ماشینی انتخاب شود که از جمله این ویژگی ها می توان به مقاومت بالای این نوع الیاف در برابر گرما و حرارت ، عدم پرز دهی ، ضد حساسیت و ضد آلرژی بودن آن اشاره نمود که با این ویژگی های مطرح شده می توان الیاف آکریلیک را به عنوان بهترین نخ خاب برای بافت فرش ها در نظر گرفت . با توجه به این مطالب گفتن این نکته ضروری است که فرش هایی که در شانه و تراکم بالا بافته می شوند به دلیل ریز بافتی و ظرافت بالای آن ها نیاز به استفاده از الیاف هایی دارند که در کنار نازک بودن دارای مقاومت بالا باشند به همین دلیل از الیاف آکریلیک هیت ست شده که همان الیاف آکریلیک بوده که در اثر حرارت آن را هیت ست می کنند تا مقاومت بالاتر پیدا کرده و نازک شود تا در دستگاه های جدید بافت فرش های ماشینی امکان استفاده داشته باشند ، استفاده می نمایند . فرش های گل برجسته چون امکان بافت در شانه و تراکم بالا را دارند برای بافت این فرش نیز از الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده می کنند . اما استفاده از تنها این الیاف منجر به تولید فرش های گل برجسته نمی شود به همین دلیل از الیاف دیگری به نام الیاف هایبالک در کنار الیاف آکریلیک هیت ست شده استفاده می نمایند تا فرش های ماشینی به صورت فرش گل برجسته در آیند . الیاف هایبالک که منجر به تولید فرش هایبالک یا همان فرش گل برجسته می شود دارای خصوصیاتی است که از جمله آن می توان حجیم بودن این نوع نخ و خاصیت جمع شدگی آن در اثر حرارت اشاره نمود . همین خصوصیات این نوع الیاف منجر به استفاده از آن برای تولید فرش های گل برجسته شده است . در تولید فرش های ماشینی گل برجسته در کنار الیاف آکریلیک هیت ست شده از الیاف هایبالک نیز استفاده می نمایند به طوری که استفاده از این دو نوع الیاف در بافت به صورت یکسان و هموار بوده و بعد از بافت فرش در مرحله تکمیل و آهار بر اساس دادن حرارت بر روی فرش است که فرش حالت گل برجسته تبدیل می شود . در مرحله آهار بر اثر دادن حرارت بر روی فرش قسمت های بافته شده با نخ هایبالک حالت جمع شدگی پیدا کرده و ایجاد گود در فرش می نماید و این سبب می شود تا قسمت هایی از فرش که با نخ آکریلیک هیت ست شده بافته شده اند به حالت برجسته نمایان شود .
با توجه به مطالب بیان شده می توان بیان نمود که الیاف به کار رفته در فرش گل برجسته نسبت به دیگر فرش های ماشینی یکسان بوده و تنها استفاده از الیاف هایبالک در کنار الیاف آکریلیک هیت ست شده برای بافت فرش گل برجسته تنها تفاوت این نوع الیاف فرش ها می باشد .
برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی کلیک نمایید .

قیمت فرش گل برجسته
فرش های گل برجسته به دلیل استفاده از الیاف هایبالک در کنار الیاف آکریلیک هیت ست شده و بافت آن توسط دستگاه های جدید در تعداد شانه و تراکم بالا چون فرش گل برجسته 1000 شانه و فرش گل برجسته 1200 شانه سبب شده تا از قیمت بالاتری نسبت به فرش های سنتی برخوردار باشد . البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که فرش 1000 شانه گل برجسته نسبت به فرش 1200 شانه گل برجسته از قیمت کمتری برخوردار است و یکی از دلایل آن را می توان تعداد شانه و تراکم کمتر آن دانست .
 
خرید فرش گل برجسته

خرید فرش های گل برجسته برای خریداران آن دسته از فرش هایی که زیبایی و مجلل بودن فرش برای آن ها بیشترین اهمیت را دارد یکی از بهترین گزینه های انتخاب می باشد . یکی از فروشگاه های معتبر ارائه دهنده انواع فرش های گل برجسته در کاشان فروشگاه فرش برجسته می باشد که توانسته برای رفع ارضای نیاز خریداران این دسته از فرش ها در فروشگاه خود تنها به ارائه این محصولات بپردازد . این فروشگاه برای خریداران خود در کنار خرید حضوری فرش گل برجسته ، خرید آنلاین فرش را نیز فراهم آورده تا خریداران بتوانند در هر جای از کشور به راحتی به این دسته از محصولات دسترسی یابند . از شرایط ویژه ای که این فروشگاه برای خریداران خود در نظر گرفته ضمانت ده ساله فرش و ارسال رایگان فرش به سراسر کشور می باشد که راحتی و آسایش خریداران را در پی دارد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  فرش ماشینی ترک گل برجسته
•  مزایا و معایب فرش ماشینی گل برجسته
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه