برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» مزایا و معایب فرش ماشینی گل برجسته

فرش گل برجسته

امروزه پیشرفت در صنعت فرش های ماشینی تا حدی رسیده که در کنار فرش های ماشینی اعم از فرش 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 و 1200 شانه به تولید فرش های گل برجسته می پردازند . استفاده از فرش به عنوان کف پوش در گذشته تنها با عامل شانه و تراکم انتخاب می شد اما امروزه با روی کار آمدن دنیای مد و فشن درکنار بحث کیفی و شانه و تراکم فرش بحث زیبایی آن نیز بسیار حائز اهمیت است . لذا به همین منظور برای برطرف کردن و ارضای نیاز خریداران و با پیشرفت در تولید فرش های ماشینی ، فرش ها با نقش و نگاره های زیبا تولید می شود که فرش گل برجسته یکی از این نوع محصولات می باشد .
فرش گل برجسته
برای دانستن تفاوت فرش گل برجسته و فرش ماشینی سنتی کلیک نمایید . 
امکان بافت فرش های گل برجسته در شانه و تراکم بالا امکان پذیر است به همین دلیل فرش های گل برجسته را در شانه های 1000 و 1200 شانه تولید می کنند . همین موضوع در کنار بحث نقش و نگاره فرش گل برجسته ، زیبایی آن را دو چندان می کند . فرش گل برجسته با همان دستگاه بافت فرش های ماشینی یعنی HCIX2 بافته می شود تنها تفاوتی که در این فرش وجود دارد وجود گل های برجسته در این نوع قالی است .  استفاده از الیاف هایبالک در کنار الیاف آکریلیک هیت ست شده برای بافت فرش گل برجسته برای ایجاد قسمت های فرو رفته در فرش می باشد . گل های برجسته در این نوع فرش از الیاف آکریلیک بوده و قسمت های فرورفته از الیاف هایبالک استفاده می شود .
روش تولید فرش گل برجسته
فرش های ماشینی گل برجسته با الیاف آکریلیک هیت ست شده و هایبالک توسط دستگاه بافت HCIX2  محصول شرکت وندویل بلژیک به همان صورت معمولی فرش های ماشینی بافته می شود پس از تولید این فرش به دلیل خاصیت الیاف هایبالک که در صورت دیدن حرارت حالت جمع شدگی می گیرد قسمت های فرو رفته در این فرش ایجاد می شود و همین موضوع سبب ایجاد قسمت های فرو رفته و نمایان شدن قسمت های برجسته می شود . استفاده از این دو الیاف که هر کدام از ویژگی خاصی برخوردارند سبب می شود قیمت فرش گل برجسته نسبت به سایر محصولات بالا رود . از ویژگی الیاف آکریلیک می توان به عدم پرز دهی و استحکام در برابر حرارت و گرما اشاره نمود و الیاف هایبالک نسبت به حرارت حساس و این سبب پدید آمدن فرو رفتگی می شود . همان طور که بیان شد فرش های گل برجسته در شانه و تراکم بالا بافته می شوند که از جمله این فرش ها می توان به فرش گل برجسته 1000 شانه و فرش گل برجسته 1200 شانه اشاره نمود . فرش 1000 شانه گل برجسته معمولا با تراکم 3000 بافته و روانه بازار می شود حال این که فرش 1200 شانه گل برجسته با تراکم 3600 بافته می شود .
معمولا این محصولات از ضخامت کمتری نسبت به سایر فرش های ماشینی برخور دارند و ارتفاع نخ خاب این نوع محصول در قسمت فرو رفته پایین تر از قسمت های برجسته می باشد . این فرش ها در ابعاد استاندارد شامل فرش گل برجسته 6 متری ، فرش گل برجسته 9 متری ، فرش گل برجسته 12 متری تولید می شود . هر فرش ماشینی در ابتدای وهله تولید علاوه بر مزایا دارای معایبی نیز خواهد بود که ما در این مقاله به توضیح آن می پردازیم .
مزایای فرش گل برجسته 
فرش گل برجسته را می توان جزء فرش های لوکس دانست واز آن به عنوان فرش جهیزیه نیز استفاده نمود . زیبایی بالا در این فرش به حدی است که توانسته بازارا فروش خوبی را به خود اختصاص دهد . پس می توان یکی از مزیت های این فرش را زیبایی آن دانست .
نرم بودن و ظرافت بالا ی این محصول که به دلیل الیاف به کار رفته در بافت این محصول از مزیت دیگر این فرش است که سبب شده به فرش های دستبافت نیز شباهت داشته باشد .
 بهترین مکان برای استفاده از این نوع فرش ها ، خانه های مجلل و پذیرایی ها می باشد که رفت و آمد در آن جا کمتر باشد .
معایب فرش  گل برجسته
شاید این مطلب درست نباشد که بگوییم فرش گل برجسته دارای معایبی است شاید بتوان گفت روش نگهداری و مکان استفاده از آن با سایر فرش های ماشینی متفاوت است که اگر درست رعایت نشود سبب از بین رفتن فرش های گل برجسته می شود و برخی این موضوع را عیب این محصول می دانند .
از فرش های گل برجسته به دلیل  داشتن قسمت های برجسته و فرو رفته باید مراقبت بیشتری نمود . چون اگر فرش دچار آلودگی شود و در بین فرر رفتگی ها باقی بماند سبب پوسیدگی این فرش می شود . لذا تمیز کردن و مراقبت از این نوع محصول بسیار حائز اهمیت است .
استفاده از این فرش برای آشپزخانه ، اتاق خواب و اتاق کودک و هال مناسب نبوده چون رفت و آمد در این قسمت های خانه بیشتر و پاخور شدن فرش نیز بیشتر خواهد بود و این خود سبب از بین رفتن زود هنگام این محصول می شود .  علت این موضوع بخاطر ارتفاع کم نخ خاب این نوع محصول است که سبب شده تا حالت ارتجاعی این فرش کم باشد . همین طور آلودگی در این قسمت های خانه به دلیل رفت و آمد زیاد بیشتر بوده و این موضوع خود سبب آلودگی بیشتر فرش و در نتیجه در صورت عدم رسیدگی پوسیدگی آن شود .
قیمت فرش گل برجسته
همان طور که در مطالب بالا بیان شد فرش گل برجسته از قیمت بالاتری نسبت به سایر فرش های ماشینی برخوردار است . تعداد شانه و تراکم فرش همچنین ابعاد فرش گل برجسته خود از عواملی است که قیمت را بین محصولات گل برجسته متغییر می نماید . به طور مثال فرش گل برجسته 1000 شانه از نظر قیمت نسبت به فرش 1200 شانه گل برجسته ارزان تر می باشد . همچنین فرش ماشینی گل برجسته در ابعاد کوچک تر نسبت به همان فرش در ابعاد بزرگ تر از قیمت بالایی برخوردار خواهد بود . یعنی قیمت فرش 6 متری گل برجسته نسبت به فرش 12 متری گل برجسته در صورتی که از نظر تعداد شانه و تراکم یکی باشد ارزان تر خواهد بود . 
فروش فرش گل برجسته کاشان
برای خرید فرش گل برجسته با مراجعه به فروشگاه فرش کاشان می توانید با انواع فرش گل برجسته ارائه شده در این شرکت آشنا شده و بتوانید بهترین خرید را برای خود رقم بزنید . امکان خرید حضوری و خرید اینترنتی فرش همراه با ضمانت ده ساله و گارانتی سلامت فیزیکی فرش برای تمامی خریداران در این فروشگاه نیز وجود دارد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی
•  ارسال سریع فرش و ارسال رایگان فرش ماشینی به سراسر کشور
•  هنگام خرید اینترنتی فرش چگونه اعتماد کنیم ؟
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه