برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : دوشنبه ۰۰/۶/۲۹

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی

فرش گل برجسته یا فرش سنتی

امروزه با پیشرفت صنعت فرش ماشینی ، فرش های جدیدی وارد بازار شده است که جایگاه خوبی در بین خریداران فرش ماشینی پیدا کرده است و به نوعی مورد استقبال همگان قرار گرفته است . عموم افراد برای خرید فرش لوکس برای پذیرایی خانه خود به سراغ این دسته از محصولات می روند زیرا از زیبایی چشم نوازی برخوردار است که جلوه ای خاص به فضا می بخشد . فرش های گل برجسته از این دسته هستند که از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار هستند . برای دانستن تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی می توانید با مطالعه این مقاله ، اطلاعات خود را در این باره کامل نمایید و در انتخاب فرش گل برجسته یا فرش سنتی هوشمندانه تر اقدام نمایید .
ویژگی فرش های گل برجسته
فرش گل برجسته عموما در شانه و تراکم بالا بافته می شوند زیرا تعداد زیاد گره ها در این قالی ماشینی بسیار مناسب تر و ظرافت آن را بیش تر می نماید و فشردگی ریشه ها در تراکم بالا کمک می نماید تا حالت برجستگی گل ها در قالی بهتر نمایان شود . عموما این محصول به صورت فرش 1000 شانه گل برجسته و فرش 1200 شانه گل برجسته است که شانه و تراکم یا تعداد گره ها در یک متر مربع از هر کدام به ترتیب هزار و 3000 گره و 1200 و 3600 گره است که ظرافت و ریز نقشی و استحکام محصول را ارتقاء داده است و به این علت به نام فرش های دستبافگونه نیز شناخته می شود . از مشخصات دیگر این محصول منحصر به فرد می توان به الیافی که در بافت آن به کار رفته است و دلیل اصلی برجسته شدن آن است ، نام برد . این الیاف شامل دو نوع اکریلیک و هایبالک است که در فرش گل برجسته به کار می رود . بافت این دو نخ در این قالی ماشینی ، تفاوتی به این محصول با فرش های سنتی معمولی نمی دهد ولی قالی را بعد از تولید ، تحت حرارت قرار می دهند و الیاف هایبالک تحت گرما و حرارت حالت فرو رفته به خود می گیرند و قسمت های بافته شده با الیاف اکریلیک هیچ تغییری نمی کند و بدین ترتیب این قسمت ها برجسته می شوند . پس در بافت فرش گل برجسته قسمت هایی را که می خواهند به صورت برجسته نشان دهند را با استفاده از الیاف مقاوم اکریلیک بافته و دیگر قسمت ها را با الیاف هایبالک می بافند . استفاده از نخ های اکریلیک در قالی ماشینی باعث استقامت و مقاومت بالای آن شده و با اجرای عملیات هیت ست روی این الیاف ، نازک ، مقاوم و رنگ پذیری آن افزایش می یابد . هم چنین با این فرآیند فرش اکریلیک بدون پرز و ضد حساسیت می گردد . تعداد رنگ بندی در نقوش فرش گل برجسته هزار شانه ده رنگ و در فرش 1200 شانه گل برجسته هشت رنگ واقعی و طبیعی به کار رفته است که زیبایی طرح ها و پستی بلندی های قالی برجسته را دو چندان کرده است . جهت تولید فرش های گل برجسته از پیشرفته ترین دستگاه بافنده شرکت وندوایل کشور بلژیک که قابلیت بافت الیاف بسیار نازک اکریلیک هیت ست شده را دارد ، استفاده شده است . این ماشین های بافت دارای دقت بسیار بالا و درصد خطای بسیار کمی است که با وجود سرعت بالا ، بروز هر گونه عیب و نقصی در تولیدات آن به نوعی غیر ممکن است . ارتفاع نخ خاب در فرش 1000 شانه تراکم 3000 گل برجسته بین 7 تا 9 میلی متر و در فرش 1200 شانه تراکم 3600 برجسته بین 5 تا 7 میلیمتر است که مناسب با شانه و تراکم و وزن قالی متفاوت است و ضخامت آن را بسیار کم و مناسب برای مکان های کم تردد می نماید . استفاده از فرش دستبافگونه در پذیرایی و مکان های لوکس و مجلل که دارای مبلمان هستند ، بسیار درخور و مناسب است .
تفاوت فرش گل برجسته با فرش سنتی
بعد از مطالعه مشخصات فرش گلبرجسته حتما متوجه تغییرات و تفاوت آن با فرش های معمولی شده اید . فرش های گل برجسته همان قالی های ماشینی معمولی هستند که علاوه بر به کار گرفتن الیاف آکرولیک در آن ها ، از الیاف هایبالک نیز در آن استفاده شده است . تولید قالی های برجسته با قالی ماشینی معمولی هیچ تفاوتی ندارد و فقط فرش های گل برجسته را بعد از مرحله تولید تحت عملیات حرارت و گرما قرار می دهند که موجب برجسته شدن گل های آن می شود . فرش های برجسته قابل بافت در شانه و تراکم های بالا تر از هزار و ریز بافت هستند در صورتی که فرش های معمولی در شانه 500 به بالا نیز تولید می شود . پس فرش های گل برجسته را فقط در مکان های کم رفت و آمد و دارای مبلمان مثل فرش پذیرایی و فرش خانه عروس می توان استفاده نمود تا از طول عمر بیشتری برخوردار شود و زیبایی خود را به زودی از دست ندهد .
بهترین مرکز فروش فرش گل برجسته
فروشگاه فرش برجسته شامل انواع طرح های قالی گل برجسته در رنگ های زمینه متنوع است که در برگیرنده تمامی سلیقه ها و دکوراسیون های مختلف با فرهنگ های متنوع است . این فروشگاه فرش کاشان دارای خدمات متنوعی هم چون فروش مستقیم فرش از طریق اینترنت است که با حذف واسطه ها در صدد عرضه فرش به قیمت کارخانه مناسب برای همه شرایط مالی قشر کم در آمد جامعه بوده اند . از دیگر خدمات این فروشگاه معتبر این است که با ارائه جست و جوی فرش بر اساس رنگ و دسته بندی فرش ها ، دسترسی سریع مشتری به فرش مناسب پذیرایی یا خانه خود را امکان پذیر نموده است . تمامی محصولات این فروشگاه دارای گواهی نامه فرش اصل و بیمه نامه سلامت ده ساله هستند که همراه با کالای خریداری شده ، به صورت رایگان برای مشتری ارسال می شود .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  قیمت بروز فرش ماشینی کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی
•  مزایای پرداخت کامل صورتحساب یا فاکتور خرید فرش ماشینی به صورت اینترنتی
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه