برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : شنبه ۹۹/۱۲/۱۶

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» فرش گل برجسته بهتره یا ساده ؟

فرش ماشینی گل برجسته

فرش ماشینی گل برجسته کاشان
همیشه در زمان صحبت در مورد فرش های ایرانی به فرش های ماشینی کاشان می رسیم. فرش ماشینی کاشان بهترین جایگزین فرش دستباف است زیرا علاوه بر قیمت مناسب تر از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. فرش های ماشینی کاشان در دسته های مختلف تولید می شوند که هر یک از آن ها با توجه به جنس نخ خاب و تعداد شانه و تراکم با هم متفاوتند .
یکی از انواع قالی ماشینی که بسیار پرطرفدار و محبوب می باشد قالی های گل برجسته ماشینی هستند که در سطح بی المللی نیز طرفدار دارند. اولین قالی های گل برجسته جهان در شهر اصفهان به صورت دستباف تولید شد و پس از ان تولید کنندگان فرش ماشینی روی به تولید انبوه فرش ماشینی گل برجسته آوردند.
شابید برای شما این سوال به وجود آید که فرش ماشینی گل برجسته بهتر است یا فرش ماشینی ساده و یا برای خانه خود فرش گل برجسته بخرم یا فرش ساده؟
در جواب این سوال می توان گفت هیچ یک از این محصولات از هم برتری ندارند و باید با توجه به نیاز یا نوع کاربرد فرش یکی از آن ها را خریداری نمود. این که به دنبال فرشی زیبا هستیم و یا به دنبال فرشی با دوام هستیم در انتخاب فرش نقش مهمی دارد. اگز به دنبال فرشی زیبا هستید و نحوه نگه داری و دوام فرش برای شما مهم نیست می توانید فرش های ماشینی گل برجسته را انتخاب نمایید.
فرش های ماشینی ساده و گل برجسته در تعداد شانه و تراکم با هم هیچ فرقی ندارند و تنها در زیبایی متفاوت هستند. طریقه بافت این فرش ماشینی همانند فرش های ماشینی ساده انجام می شود و تنها نوع نخ خاب فرش باعث به وجود آمدن برجستگی های سطح فرش می شود. بافنده قسمت هایی از فرش را که باید ضخامت بیشتری داشته باشد با نخ خاب اکریلیک و قسمت های فرورفته فرش را با الیاف هایبالک می بافد.
برای بافت این فرش های زیبا و منحصر به فرد از دستگاه های خاصی استفاده نمی شود و تنها بافت فرش با الیاف متفاوت هایبالک باعث به وجود امدن این محصولات می شود. فرش گل برجسته پس از اهار به قسمت شیرینگ و پردازش رفته و به پشت فرش چسب زده می شود و فرش کاملا خیس به مرحله بعدی می شود. در این مرحله فرش ماشینی نقش برجسته از غلطک های داغ عبور داده می شود و نخ هایبالک بر اثر حرارت جمع شده و فرورفتگی هایی فرش به وجود می آیند.
برجستگی های قالی برجسته کاشان تنها چند میل با قسمت های دیگر فرش تفاوت دارند و بیشتر در هنگام لمس کردن خود را نشان می دهند. این قالی های ماشینی در نگاه اول همانند فرش های سه بعدی نمایان می شوند.
برای بافت فرش های گل برجسته محدودیتی طرحی وجود ندارد و این فرش ها دارای نقش های اسلیمی و سنتی می باشند. طرح های به کاررفته در این قالی ها بیشتر سنتی هستند و طرح های شلوغ و فانتزی در آن ها بافته نمی شود.
زیبایی و ظرافت این فرش های ماشینی تنها وجه تمایز ان نسبت به فرش های ساده ماشینی است. فرش های گل برجسته ظرافت و زیبایی فوق العاده ای دارند و از فرش های ماشینی لوکس بازار محسوب می شوند. زیبایی این فرش ها به حدی چشم نواز است که به عنوان تابلو فرش از آن استفاده می گردد. این محصولات بیشتر جنبه تزیینی دارند و برای مکان های پرتردد کاربردی نیستند.
تراکم بالا از دلایل لطافت و ظرافت قالی ماشینی گل برجسته می باشد. این فرش های ماشینی درجه یک با تراکم عرضی و طولی بالا بافته می شوند و به همین دلیل لطافت و نرمی بالاتر نسبت به فرش های ماشینی ساده دارند. به طور معمول فرش های گل برجسته با تراکم عرضی 1000 و 1200 تولید می شوند و شباهت زیادی به فرش های دستباف گل برجسته دارند.
استفاده از دو نوع نخ باعث شده دست طراح در ایده پردازی برای طرح و رنگ فرش گل برجسته باز باشد و این فرش ها با تنوع بسیار زیادی تولید شوند. در فرش های ماشینی گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 هشت رنگ یک یا 2 رنگ آن از جنس هایبالک می باشد و مابقی رنگ ها اکریلیک خواهد بود.
ضخامت فرش‌های ماشینی گل برجسته کاشان، در قسمت‌هایی که برجسته نیست، از سایر فرش‌های ماشینی ساده کمتر است و به طور کلی، این فرش‌ها نسبت به سایر فرش‌های ساده، ضخامت و قطر کمتری دارند و به این علت برای فرش پذیرایی بیشتر به کار گرفته می شوند.
قیمت فرش ماشینی گل برجسته از دیگر تفاوت های این فرش با نوع ساده آن است. فرش های گل برجسته به دلیل تراکم بالا و نوع نخ خاص و تکنولوژی پرداخت از فرش های ماشینی ساده قیمت بالاتری دارند.
فرش های گل برجسته به دلیل قسمت های برجسته ایی که دارند مورد استفاده روزمره و مکان های شلوغ خانه نیستند و شست و شوی زیاد، برجستگی های آن ها را از بین می برد. پس افرادی که به دنبال فرش با دوام هستند می توانند فرش های ساده ماشینی را انتخاب کنند.
تمیز کردن این قالی های لوکس ماشینی کمی دشوار تر از فرش های ماشینی ساده است و به این دلیل باید مدت زمان طولانی تر را برای تمیز کردن قالی نقش برجسته صرف نمود .
قالی ماشینی گل برجسته ترک از جدیدترین نمونه های قالی ماشینی کاشان است که با الهام از فرش های ترکیه بافته می شود. رنگ آمیزی این محصولات بسیار زیبا و آرام می باشد و می توان به عنوان بهترین فرش جهیزیه از آن استفاده کرد.
قالی های گل برجسته ترک ماشینی با رنگ های ملایم آبی روشن، گلبهی و نسکافه ای و با استفاده از دو نوع نخ هایبالک بافته می شوند و بسیار نرم و با کیفیت هستند.
تنوع سایز این قالی های ماشینی شیک به حدی بالاست که می توان آن را در تمامی ابعاد استاندارد و غیر استاندارد و همچنین تابلو فرش ها یافت کرد. نخ خاب فرش گل برجسته ترک از اکریلیک هیت ست شده و هایبالک است. این فرش ها ضد حساسیت و بدون پرزدهی می باشند و می توانند در انواع دکوراسیون ها به کار روند .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  خدمات پس از فروش فرش کاشان
•  مزایا و معایب فرش ماشینی گل برجسته
•  تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه