برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» مراحل بافت و تولید فرش های گل برجسته

تولید بهترین فرش های گل برجسته

هر روزه شاهد پیشرفت در صنعت بافندگی و تولید فرش های ماشینی هستیم . از پیشرفته ترین و جدید ترین فرش های ماشینی که امروزه بیشتر توسط تولید کنندگان فرش ، تولید می شود می توان فرش های ماشینی با شانه و تراکم بالا را مثال زد . فرش هایی که در شانه و تراکم بالا بافته و تولید می شود مورد استقبال اکثر مردم قرار گرفته است چرا که این فرش ها شباهت زیادی را با فرش های دستبافت دارد و کسانی که علاقه بسیاری به فرش های دستبافت دارند اما توانایی خرید آن را ندارند می توانند فرش های ماشینی که در شانه و تراکم بالا تولید می شود با قیمت کم تر و مناسب تر خریداری کنند . جدید ترین فرش های گل برجسته از مهم ترین دستاورد ها در صنعت فرش و تولید فرش ماشینی می باشد چرا که فرش های ماشینی گل برجسته با طراحی منحصر به فرد در نقشه آن و ظرافت و زیبایی که در بافت آن به کار رفته است مناسب برای تمامی افراد به خصوص برای تازه عروس و داماد ها می باشد .
در ابتدای تولید فرش های گل برجسته فقط تعداد محدودی از تولید کنندگان جهانی قادر به تولید این گونه فرش ها بودند ، ایران از آن دسته کشور هایی بود که با تولید بهترین با کیفیت ترین فرش های گل برجسته توانست فروش خوبی را داشته باشد افراد زیادی را جذب این گونه فرش ها کند . عموما بیشتر در طراحی تابلو فرش ها گل های برجسته به کار می رفت اما آن قدر کار متنوع تر و جدید تر شد که در بازار شاهد انواع فرش های ماشینی گل برجسته در ابعاد 6 متری ، فرش های ماشینی 9 متری گل برجسته و فرش های ماشینی 12 متری گل برجسته 1200 شانه طرح نیکرخ و طرح های مختلف دیگر شده ایم .

شانه و تراکم در فرش های ماشینی
شانه و تراکم در تمامی فرش ها کاربرد دارد فقط به گونه ای می باشد که در برخی از فرش های ماشینی در شانه و تراکم کم تر و برخی دیگر از فرش های ماشینی در شانه و تراکم بالا زده می شوند . شانه در بافت فرش های ماشینی به معنی بافت گره در یک متر عرضی فرش می شود که به آن تراکم عرضی یا شانه فرش می گویند و به بافت گره در یک متر طولی فرش های ماشینی را تراکم یا تراکم طولی فرش می گویند . هر چه شانه و تراکم در بافت فرش بالا تر رود فرش دارای ظرافت و زیبایی بیشتر می شود و هم چنین قیمت آن نسبت به فرش های ماشینی با تراکم پایین تر بیشتر می باشد .

مراحل بافت و تولید فرش ماشینی گل برجسته
در ابتدا بدانید که هیچ دستگاه بافندگی فرش ماشینی وجود ندارد که فرش ها را گل برجسته ببافد و تمامی این دستگاه ها فرش ها را صاف و مسطح تولید می کنند . اما مهم این جاست که چگونه این فرش ها دارای برجستگی و فرورفتگی و برآمدگی روی سطح فرش می شود ؟ نکته مهمی که در فرش های گل برجسته وجود دارد این است که از 2 نوع نخ بافته می شود که هر کدام با توجه به جنس و خاصیتی که دارند وظایف و کارایی را نیز دارند .
در بافت فرش های ماشینی گل برجسته از دو مدل نخ هالیباک و نخ آکریلیک استفاده می شود که نخ آکریلیک نخی است که در تمامی فرش ها به کار می رود و نخ هالیباک نخی است که سبب برجستگی ها روی فرش های گل برجسته می شود . زمانی که فرش از دستگاه تولید فرش پایین آورده می شود مانند تمامی فرش ها صاف و یک دست می باشد ؛ اما در مرحله بعد که مرحله آهار یا پرداخت فرش می گویند ، زمانی که فرش مقابل حرارت و گرما قرار می گیرد باعث می شود قسمت هایی که از فرش که با نخ و الیاف هایبالک بافته شده است ، فرایندی مانند آب شدن در آن ایجاد شود بدین شکل که نخ های هایبالک پایین می رود و آب می شود و حالت فرو رفتگی را به فرش می دهد . برای مثال اگر در تولید فرش 8 رنگ در آن به کار رفته ، 1 یا 2 نوع آن هایبالک می باشد که این دو رنگ در تمامی قسمت هایی که در فرش بافته شده در زمان آهار یا پرداخت فرش آب شده و پایین تر از نخ های دیگر در بافت فرش می باشد . در نتیجه در پایان بافت خواهیم دید که فرش ماشینی دارای فرورفتگی و برجستگی هایی می باشد که به آن فرش های ماشینی گل برجسته می باشد .

مزایا و معایب فرش های ماشینی گل برجسته
به طور کلی درباره مزیت و عیب فرش های ماشینی گل برجسته می توان گفت که فرش های گل برجسته به دلیل فرورفتگی هایی که رو سطح فرش وجود دارد کمی جارو زدن را سخت می کند ؛ برای آن که بتوانید به خوبی زباله های ریزید که در فرو رفتگی های این فرش رفته است تمیز کنید ، بهتر است از جارو برقی های قوی استفاده کنید . ماندگاری و دوامی که فرش های ماشینی ساده دارند مقداری بیشتر از فرش های گل برجسته می باشد اما زیبایی و ظرافتی که فرش های گل برجسته دارند را فرش های ساده ندارند .

خرید فرش ماشینی گل برجسته از شرکت فرش کاشان 
شرکت فرش کاشان از بهترین مجموعه ها در تولید با کیفیت ترین فرش های ماشینی از جمله فرش های ماشینی گل برجسته می باشد . با تولید جدید ترین و متنوع ترین فرش های ماشینی گل برجسته توانسته است مشتریان و خریداران زیادی را به خود جذب نماید . شما عزیزان می توانید فرش های مورد پسند خود را هم به صورت اینترنتی و هم به شکل حضوری از شرکت فرش کاشان تهیه نمایید .از مهم ترین مزایای این شرکت قیمت فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه و ارسال رایگان آن به تمامی نقاط کشور می باشد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  بهترین کیفیت فرش ماشینی
•  روش نگهداری و شستشوی فرش ماشینی
•  حمل و نقل در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه