برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : جمعه ۰۰/۷/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» واحد کنترل و کیفیت فرش های گل برجسته

واحد کنترل فرش های گل برجسته

خط تولید فرش های گل برجسته مانند سایر فرش های ماشینی مراحل مختلفی دارد . گسترده تر شدن و رقابتی تر شدن این محصول موجب پیشرفته تر شدن خط تولید و حساسیت بیشتر تولید کنندگان نسبت به این محصول شده است . در نظر داشته باشید که واحد تولید فرش های ماشینی کاشان که نسبت به سایر کارخانه ها برتر می باشد ، محصولات خود را در واحد کنترل و کیفیت مورد آزمون قرار داده و ثابت کرده است که محصولات فروشگاه فرش کاشان در زمینه های مختلف توانایی برتر بودن را دارند ، دلیل اصلی اینکه فرش های کاشان را صادراتی و درجه یک می نامند داشتن استاندارد هایی ست که در واحد کنترل و کیفیت کسب کرده است .
از محصولات جدید و پر مخاطب فرش کاشان ، بافته هایی زیبا و لوکس هستند که فرش های گل برجسته نامیده می شوند . فرش های گل برجسته هر برندی در دسته محصولات نوین و دارای خلاقیت قرار گرفته است . ناگفته نماند که هر تولید کننده و کارخانه ای توان تولید فرش های گل برجسته را ندارد ، چراکه فرش های گل برجسته محصولی است کاملا تخصصی که در بافت و تولید نیازمند مهارت تولیدی بالا ، نیروی متخصص و دستگاه های بافت با تکنولوژی روز دنیا خواهد بود . اگر قصد خرید فرش های ماشینی گل برجسته را برای مکان های لوکس و مهمان پذیر خانه خود دارید ، بهتر است از فرش های ماشینی موجود در فروشگاه فرش کاشان خریداری نمایید .
فروشگاه فرش کاشان با ارائه بهترین محصولات در ابعاد ، رنگ ها و طرح های مختلف با نازل ترین قیمت و بالاترین کیفیت آماده خدمت رسانی به مشتریان است .
در مقاله حاضر به دنبال معرفی و شناخت بیشتر واحد کنترل و کیفیت خط تولید فرش های گل برجسته هستیم از این رو به بیان موضوعاتی شامل کنترل کیفیت چیست ؟ فاکتور های مهم در کنترل کیفیت و ... پرداخته ایم . چند سالی است که واژه کنترل کیفیت به محصولات صنعتی مختلف داده می شود اما بیان این موضوع در محصولات نساجی نوین است و ممکن است این واژه برای بسیاری از افراد آشنا نباشد . از همین رو بر لزوم توضیح در حیطه واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی تأکید دو چندان می شود .
کنترل کیفیت فرش چیست ؟
واژه کنترل کیفیت فرش عبارت است از اطمینان خاطری که از تهیه و تولید کالا ،  محصول و خدمات مورد نظر طبق استاندارد های تعیین شده بر اساس واحد فنی بدست می آید . اهمیت کنترل کیفیت از آن جهت است که نشان از حصول تمام و کمال ویژگی‌های حاصله از مطلوب در یک فرش خواهد بود . برای مثال کنترل کیفیت فرش های گل برجسته ، زمانی حاصل می شود که اندازه‌گیری ها یا آزمون های مختلف روی آن محصول ، دقیقا مطابق با استاندار های جهانی باشد .
در تعریفی دیگر می توان واحد کنترل کیفیت را مجموعه ای عملیاتی از نظیر اندازه‌گیری یا آزمون های معتبر دانست . آزمون هایی که روی یک محصول یا کالا انجام می‌شود و هدف از این آزمون ها مشخص شدن حد و حدود ویژگی های فنی محصول و مطابقت یا عدم مطابقت آن با استاندارد ها است .
از آنجایی که تولید فرش های گل برجسته و مرحله برجسته کردن آن ها ، سخت تر است ، واحد کنترل کیفیت فرش های گل برجسته باید به صورت اصولی انجام گیرد .
از آنجایی که در مقاله حاضر به دنبال بررسی واحد کنترل و کیفیت فرش های گل برجسته هستیم ، لازم است بدانیم در فرش های گل برجسته یکسان بودن تقریبی برجسته ‌کاری ‌های و همسان بودن ارتفاع نخ خاب این محصولات از مهم ترین موضوعاتی ست که در کنترل کیفیت فرش های ماشینی از جمله فرش های گل برجسته مورد توجه قرار می گیرد .
بحث کنترل کیفیت بصورت کیس و نمونه گیری از تولیدات صورت می پذیرد . در هر کارخانه چندین محصول به عنوان نمونه از خط تولید انتخاب می شود و مورد آزمون قرار می گیرد . برای مثال پس از تولید فرش های ماشینی و قبل از ورود به بازار چند تخته فرش بصورت رندم انتخاب شده و به واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی کارخانه سپرده می شود تا از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرند .
بازرسی از نمونه ‌ها و تعمیم نتایج بدست آمده به کل محصولات وظیفه اصلی واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی است . ناگفته نماند که از دیگر روش‌های مورد استفاده در واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی می توان به و روش های مختلف آماری مانند نمونه گیری تصادفی ، SPC  و … اشاره نمود . در نظام‌ جامع مدیریت خصوصا در جهان حاضر که درجه رقابت تا این حد بالا ست ، واحد کنترل و کیفیت حرف اول را می زند .
تاریخچه کنترل کیفیت فرش
در مورد واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی که عمری نه چندان طولانی دارد می توان با توجه به روایات شنیده شده بیان داشت که تاریخ تأسیس واحد کنترل و کیفیت در صنعت نساجی برابر با تاریخ صنایع و اختراعات بوده است . هرچند بررسی و کنترل کیفیت از همان ابتدای تولید و ساخت ابزار با محصولات همراه بوده است و همواره تولید کننده با بررسی وسایل ساخته شده در صدد رفع مشکلات و بهبود کیفیت بوده است . این موضوع تا قبل از انقلاب صنعتی نام و نشان خاصی نداشته است اما تولیدات انبوه و صنعتی شدن مورد مهمی در جدی گرفته شدن موضوع واحد کنترل و کیفیت محصولات می باشد .
کشور های پیشرفته مانند ژاپن ، آمریکا و انگلیس از رده کشور هایی هستند که واحد کنترل و کیفیت به معنای خاص را در محصولات صادراتی خود به بهترین نحو ممکن به کار گرفته اند .
مفهوم کنترل کیفیت اولین بار در سال ۱۹۰۰ مد نظر دنیا قرار گرفت و در سال ۱۹۲۴ رواج یافت و در سراسر دنیا شناخته شده بود . از همان سال های اولیه نیز پذیرش محصول و بررسی از طریق نمونه برداری و آزمون های خاص انجام می شده است .
فاکتورهای مؤثر در کنترل کیفیت فرش
تا اینجا همواره در مورد آزمون ها و بررسی های مختلف صحبت شده است اما اگر بخواهیم به عنوان موردی بررسی نماییم یکی از فاکتور های مهم و مؤثر در واحد کنترل و کیفیت ، تجهیزات و امکاناتی است که در تولید مورد استفاده قرار گرفته است . پیشرفت های انسانی و توسعه های بوجود آمده توسط نیروی کار در زمینه واحد کنترل را نمی توان انکار نمود اما تأثیر این مورد خصوصا در سال های اخیر چندان چشم گیر نبوده است چراکه به سطح بالایی از تکنولوژی و پیشرفت در این امر رسیده ایم و جهش در واحد کنترل و کیفیت فرش های ماشینی از بعد سرمایه انسانی نیازمند جهش در آموزش می باشد .
نظریه‌ ها و تئوری های بسیاری در مورد امکانات اتوماتیک و حل اتوماتیک در واحد کنترل و کیفیت توجه تولید کنندگان را جلب کرده است برای نمونه در سیستم‌ های نوین تولیدی که تحت عنوان اتوماسیون نام نهاده شده است ، سهم نیروی انسانی کم تر از قبل شده است اما در عوض بر تکنولوژی افزوده شده است به عبارتی این تغییرات نشان از بالا رفتن سهم تکنولوژی در خط تولید و واحد کنترل و کیفیت دارد .
اهمیت رفتن به سمت تکنولوژی برای واحد کنترل و کیفیت فرش های گل برجسته از آن جهت است که با کنار رفتن نیروی انسانی از عامل خطا کاسته شده و توان کنترل فعالیت های تولید بالا رفته است .
با وجود موضوعات توضیح داده شده ، و با وجود اینکه این نظریه و تئوری تا حد زیادی توسط تولید کنندگان مورد تأیید قرار گرفته است اما بازهم حدود  درصد خطا برای تولیدات در نظر گرفته می شود . در واقع اندکی خطا در بافت از نظر واحد کنترل و کیفیت تولید فرش های گل برجسته طبیعی می باشد .
به‌طور خلاصه می توان فاکتورهای مؤثر در واحد کنترل و کیفیت خط تولید فرش های گل برجسته را به دسته های زیر تقسیم کرد :
1-  خصوصیات مربوط به تقاضا و بازار مصرف توسط مصرف‌کنندگان
2-  امکانات مالی ارائه شده از سوی تولید کنندگان
3-  نیروی انسانی شامل مدیریت ، نیروی کار ، عناصر فنی و ...
4-  مواد اولیه مورد استفاده
5-  تأسیسات ، دستگاه های بافت ، ماشین آلات و ابزار و روش خط تولید
6-  سطح فرهنگ ، آموزش و تکنولوژی موجود در امر آموزش
واجد کنترل و کیفیت از واحد های هزینه بر خط تولید می باشد . هزینه های وارد شده از سوی واحد کنترل و کیفیت خط تولید فرش های گل برجسته در هزینه های تولید لحاظ می شود اما بر عهده گرفتن هزینه‌ های کنترل و کیفیت خط تولید هزینه های جانبی مثبت فراوانی برای خریداران و تولید کنندگان به همراه دارد .
خرید از محصولات فروشگاه فرش کاشان به علت داشتن استاندارد های مختلف و گذر رضایت بخش از واحد کنترل و کیفیت توصیه می شود . فروشگاه اینترنتی فرش کاشان در کنار عرضه ارزان قیمت و با کیفیت فرش های گل برجسته خدمات مختلفی شامل مشاوره آنلاین ، خدمت رسانی بیست و چهار ساعته ، فراهم بودن زمینه انتخاب از بین طرح ها و رنگ ها مختلف و ... دارد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  پشتیبانی و گارانتی 24 ساعته خرید فرش
•  فرش ماشینی ترک گل برجسته
•  تفاوت فرش های گل برجسته با فرش های ماشینی سنتی
•  بهترین قیمت فرش ماشینی
•  شیوه های پرداخت فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه