برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : سه شنبه ۹۹/۱۰/۳۰

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» باید ها و نباید های فرش ماشینی گل برجسته

فرش نقش برجسته کاشان

قالی ماشینی نقش برجسته کاشان
فرش های ماشینی کاشان از قدیمی ترین فرش های بازار فرش هستند که امروزه با حفظ کیفیت ، دارای تنوع بسیار زیاد شده اند . شهر کاشان با داشتن کارخانجات پیشرفته جزء اولین برندهای تولید کننده ی فرش درجه یک نقش برجسته در جهان است . تراکم محصولات گل برجسته ی  کاشان بسیار بالا بوده و کیفیت فوق العاده ای دارند . در میان قالی های ماشینی کاشان قالی برجسته از محبوب ترین ها می باشد که طرفداران بسیار زیادی دارد .
همان طور که می دانید شانه به مقدار گره های عرضی فرش ماشینی گفته می شود و تراکم نیز به تعداد ریشه های طولی فرش می گویند . از این رو فرش های گل برجسته را شانه و تراکم بالا می بافند تا زیبایی و ظرافت بالاتری داشته باشند . قرار داشتن فرورفتگی و برجستگی های باعث شده بر جذابیت فرش نقش برجسته کاشان می افزاید . وجود پستی و بلندی در سطح فرش ماشینی برجسته کاشان ، فرش را به صورت سایه روشن نمایان می کند . به این فرش های ماشینی جدید به اصطلاح فرش ماشینی سه بعدی و فرش ماشینی برجسته دستبافگونه نیز گفته می شود .

طریقه تولید فرش ماشینی گل برجسته
اگر بخواهیم در مورد چگونگی بافت فرش های گل برجسته توضیح بدهیم می توانیم بگوییم که این قالی های شیک و لوکس همانند دیگر فرش های ماشینی بوده و تنها در نخ به کار رفته با هم متفاوت هستند . فرش های گل برجسته ماشینی کاشان با دستگاه هایی بافندگی خاصی بافته نمی شوند . این فرش ها با نخ هایبالک هیت ست و یا دو یا سه نخ بافته می شوند . قالی برجسته ماشینی پس از بافت به مرحله آهار می رود و بر اثر حرارت نخ ذوب شده و فروررفتگی در فرش به وجود می اید . نخ اکریلیک هایبالک به دما حساس است و در فرش های گل برجسته به عنوان رنگ زمینه به کار می رود . این محصول در زمان اهار از روی غلطک های داغ عبور می کند و نخ بر اثر حرارت ناشی از خشک کن جمع شده و سطح فرش ناهموار می شود . الیاف اکریلیک قالی های ماشینی درجه یک گل برجسته طی فرایند هیت ست بسیار نازک شده و مناسب دستگاه های بافندگی جدید می شوند . نازک بودن این نخ ها ظرافت و زیبایی فرش گل برجسته را افزایش می دهد .
طرح های به کار رفته در این محصولات از نقشه های سنتی بر گرفته از فرش دستباف اصل کاشان است و به همین دلیل مورد توجه علاقمندان فرش دستباف می باشد . نقشه های این قالی های ماشینی جدید و شیک بسته به تراکم و شانه بیشتر سنتی هستند و طرح های شلوغ و فانتزی کمتر در ان ها به کار می روند .
قالی گل برجسته درجه یک کاشان در دو نوع : فرش ماشینی گل برجسته 1000 شانه تراکم 3000 و فرش گل برجسته 1200 شانه تراکم 3600 بافته می شود . فرش هایی ماشین ترک از دسته جدیدترین های فرش های گل برجسته هستند که در تمامی نقاط خانه کار برد دارند . قالی ترک گل برجسته با رنگ بندی ملایم و ارام بافته می شود و به خاطر نوع الیافی که در ان به کار می رودذ نرمی و لطافت فراوانی دارد .
فرش های گل برجسته 1200 شانه با ظرافت و زیبایی فوق العاده ای که دارند به عنوان فرش ماشینی لوکس به بازار عرضه می شوند . این قالی های ماشینی بیشتر مورد توجه کشور های اروپایی هستند و از دسته فرش های ماشینی صادراتی محسوب می شوند . در حال حاضر در کشور نیز به دلیل انتخاب های دقیق در دکوراسیون و همچنین توجه به زیبایی منازل استقبال از قالی ماشینی گل برجسته کاشان بسیار افزایش یافته است . این نوع از قالی های ماشینی زیبایی خاصی به منازل می بخشند و دکوراسیون خانه را لوکس و مهمان پسند جلوه می دهند .
برای بافت این محصولات از ابعاد کوچک مانند تابلو فرش و ابعاد استانداردی همچون فرش ماشینی گل برجسته 6 متری ، فرش گل برجسته 9 متری و فرش گل برجسته درجه یک 12 متری استفاده می شود . زیبایی فوق العاده این قالی های ماشینی کاشان صرفا برای به کار رفتن در مکان های لوکس و مجلل مانند فرش پذیرایی و فرش جهیزیه عروس است .

نباید های فرش گل برجسته
فرش های ماشینی معمولی چون فرش ماشینی 1000 شانه و فرش ماشینی 1200 شانه طول عمر بالاتری نسبت به قالی های لوکس گل برجسته دارند ولی کسانی که به دنبال زیبایی فرش ماشینی هستند فرش های برجسته ماشینی را بیشتر می پسندند . قیمت بالا و شست و شوی سخت در کنار طول عمر کمتر فرش برجسته از مهمترین معایب این محصولات است .
این قالی های شیک ماشینی با هزینه تولید بیشتر در حدود دوازده در صد گرانتر از فرش های معمولی می باشند . قسمت هایی از فرش گل برجسته ماشینی به دلیل سه بعدی بودن ضخامت بیشتری دارد و به همین دلیل بهتر دیده می شود . ضخامت قسمت های فرو رفته در قالی های برجسته حدودا سه میلی متر است و با نواحی دیگر قالی دارای فاصله است .
به همین علت از این فرش های ماشینی در محل های کم رفت و آمد استفاده می شود که در اثر پا خور شدن و تردد دچار کوبیدگی و آلودگی نشوند . جارو زدن و شست و شوی قالی نقش برجسته کمی دشوار تر از دیگر قالی های ماشینی کاشان  است و برای جارو کردن ان ها باید از جارو برقی های قوی استفاده نمود .

باید های فرش ماشینی گل برجسته
قالی های برجسته ممتاز کاشان با توجه به روش تولید و نوع الیاف به کار رفته در آن ها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند . این نوع قالی ماشینی پرفروش کاشان با به کار گیری الیاف مخصوص ، دوام و ماندگاری بالایی دارد و در برابر عوامل محیطی مانند نور و حرارت مستقیم و عوامل فرسایشی مثل گرد و خاک دارای دوام بالایی است .
فرش ماشینی اکریلیک گل برجسته هیت ست شده بدون پرز و ضد حساسیت است و جذب رطوبت بسیار پایینی دارد . خاب کوتاه ، جذابیت و زیبایی منحصر به فردی را در فرش برجسته به وجود آورده است که چشم هر بیننده ای را در نگاه اول به خود جلب می کند . زیبایی قالی برجسته کاشان به حدی زیاد است که به عنوان تابلو فرش به کار گرفته می شود .
تراکم بالا در این قالی های خاص باعث می شود شباهت بسیار زیادی به فرش دستباف داشته باشد و اصالت فرش دستباف ایرانی را نمایش دهد .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  حریم شخصی مشتریان فرش کاشان
•  شرایط استفاده امکانات فروشگاه فرش کاشان
•  استخدام در فرش کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه